Blog

Doğru Tercih: yakın geleceğin meslekleri

Gelecek için en iyi kariyer nedir? Her şey nasıl değişecek? Yarının işlerine hazırlanmak mümkün mü ? Birçoğumuz bu sorular için kesin cevaplar almak isteriz. Ancak, elbette, kimse geleceğin ne tutacağından emin olamaz. Yapabileceğimiz en iyi şey, geçmiş ve güncel eğilimlere dayalı eğitimli tahminler yapmaktır. Yine de, eğitimli tahminler bile oldukça şaşırtıcı olasılıkları hayal etmemize yardımcı olabilir.

Dolayısıyla gelecek için en iyi işleri tahmin etmek, her türlü değişkenin karmaşık ve şaşırtıcı şekillerde etkileşime gireceğini anlamayı gerektirir. Yarının işlerinin çoğu bugünün bilimsel ve teknolojik ilerlemelerinden kaynaklanacaktır. Ancak geleceğin çoğu işi muhtemelen henüz mevcut değil ve birçoğu hayal bile edilmedi. Aslında, bir tahmine göre, bugünün anaokulu öğrencilerinin neredeyse üçte ikisi sonunda mevcut olmayan mesleklere sahip olacak gibi görünüyor.

Tabii ki, bugünün mesleklerinin çoğu geleceğin bir parçası olmaya devam edecek, ancak her şey gibi değişime uğrayacaklar. Ve birçok meslek tamamen yeni bir şeye dönüşecek ya da tamamen ortadan kalkacak. Düşünün, düşünün, düşünün. Sonuçta, çoğumuz değişime ve belirsizliğe karşı doğal bir direnişe sahibiz. Statüko ile biraz fazla güvende ya da rahat hissedebiliriz.

Bu nedenle, aşağıda listelenen 15 tanesi gibi kariyer olanaklarını araştırmak ve hayal etmek para ödeyebilir. Geleceğin en ilginç veya makul senaryolarına hazırlanmak için yeni yollar ortaya çıkarabilir veya uyum sağlamak isteyebileceğiniz yollar önerebilirler. Birçok meslek kategorisi zaten değişiyor ve birbiriyle örtüşüyor, bu da hızlanabilecek bir süreç. Ama bunun seni ezmesine izin verme. Bu makalede, değerlendirmeye başlamak için birkaç iyi kariyer seçeneği gösterilecektir.

Tags

Leave a comment